BARZANİ ve Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi II


Sayın Başkan Muhterem Mustafa Barzani,
Siz yüce Kürt halkının umutlarını gerçekleştirmek uğruna göz kamaştırıcı bir mücadele verdiniz. Asırlar boyunca biriken, uzun ve meşakkatli mücadele süreçlerinde dağ gibi kabaran haklı beklentilerini somutlaştırdınız. Kahramanlıklarla dolu uzun bir tarihe ve köklü bir geleneğe sahip bir halkın sahip olduğu tüm değerlerin kavgasını verdiniz.
Saygıdeğer savaşçı! Usta Komutan! Sen eşsiz liderler içinde benzersizsin. Davanın haklılığına olan inancın ve onun için kendini hazırlaman bakımından kahramanlar içinde en ön saftasın. Bu inancını pratize etme, her türlü musibetin içinden sıyırıp çıkarma, acı bir sabırla yeşertme hususunda senin gibisi yoktur.
Sayın Başkan! Hiç şüphesiz tarih, her zaman açık bir dille, en doğru ifadelerle senden bahsedecek, etkin bir güçle seni yüceltecektir. Senin tarihten silinmen veya karalanman mümkün değildir. Bu tarih direnen halkların mücadelesiyle ilgili olduğu sürece, onların görkemli savaşımlarını işlediği, kahramanlıklarını kaydettiği sürece sen bir yıldız gibi parlayacaksın. En sonunda mazlum halkların zaferlerinden, doruklara yükselişlerinden bahsedilirken bunun bir sembolü olarak senden söz edilecektir.

Mesud Barzani

Mesud Barzani

Navê Kitêbê / Kitabın Adı BARZANİ ve Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi II
Nivîskar / Yazar Mesud Barzani
Wergêr / Çevirmen Vahdettin İnce
ISBN 9789756876497
Rûpel / Sayfa 592
Ebat 1.00 x 1.00 (cm)
Sala Weşanê / Yayın Yılı 2017
Çap / Baskı 1
Ziman / Dil Türkçe
Alfabe / Alfabe Latînî
Weşanxane / Yayınevi DOZ
Berg / Kapak Tasarımı -